Łódź - miasto wszechstronne

Łódź to drugie, co do wielkości miasto Polski, znajdujące się w jej centralnej części. Ogólna liczba ludności wynosi 768 tysięcy osób. Miasto słynie głównie z ulicy Piotrkowskiej, zabytkowych, secesyjnych fabryk włókienniczych oraz pałaców i kamienic. Miasto leży na południowo - zachodnim stoku Wyżyny Łódzkiej na wysokości 170 - 277 m n.p.m., na dziale wodnym Odry i Wisły.

Co jest najwspanialszego w Łodzi? Bez wątpienia są to ludzie, którzy tworzą to miasto. Powstało ono i rozwija się dla nich, a nie na odwrót. To dzięki ich inicjatywie w Łodzi odbywają się liczne zjazdy, sympozja, imprezy rozrywkowe. Każdy może śmiało przedstawić swoje poglądy i projekty dotyczące metropolii w Urzędzie Miasta. Popieramy nowatorskie i oryginalne formy prezentacji Łodzi. adwokat lodz opinie

Dzisiejsza Łódź różni się od swojego pierwowzoru z lat wielkich magnatów fabrykanckich. Teraz miasto wielce się zmieniło. Zamiast przemysłu lekkiego rozwija się tu głównie handel i gastronomia. Najważniejszym punktem miasta i najczęściej odwiedzanym jest ul. Piotrkowska wraz z deptakiem. Na ulicy mieści się dość długi, wybrukowany deptak z Aleją Gwiazd, niczym pierwotna aleja Hollywoodzka. Piotrkowska przyciąga turystów i inwestorów z całego świata. Jej piękno opisywało w swoich dziełach wielu wspaniałych pisarzy jak chociażby Julian Tuwim czy Władysław Reymont. Początkowo powstawały tu głównie przedsiębiorstwa rzemieślnicze, przędzalnie, tkalnie oraz pałace wielkich fabrykantów. Później następował rozwój drukarni książek i prasy, teatrów, filharmonii, kin, banków i kantorów oraz kościołów. Wielokulturowość miasta uwidacznia się w różnorodności stylów architektonicznych. To właśnie piękne zabytki stanowią dewizę całej Łodzi. Od samego początku w mieście dbano o przyrodę i zazielenienie ulic. Powstały tu liczne parki, ogrody i szkółki leśne, które cieszą oczy mieszkańców miasta i przyjezdnych. W czasie świetności łódzkiego przemysłu powstawały tu liczne manufaktury i pałace fabrykanckie. Wszystko to przetrwało do dziś w dość niezmienionym stanie. Do kamienic magnatów tkackich przeprowadzono urzędy, ludzi oraz sklepy. Tak teraz to sklepy, puby i restauracje kreują dzisiejszy urok Łodzi. Można powiedzieć, że Piotrkowska to serce łódzkiego handlu, gastronomii, happeningów i festynów. Imprezy organizowane tu, jak chociażby Dni Miast Łodzi, Techno Party, czy Festiwal Europejski to jedna z głównych atrakcji. Od 1998 r. po ulicy jeżdżą riksze wożące turystów po najurokliwszych miejscach tej ulicy. Całość stanowi niesamowity folklor i klimat jedyny w swoim rodzaju w całej Europie co sprawia ze przybysze zakochują się w tym mieście i osiedlają się w nim na stałe.

Prócz pięknych zabytków, przyrody, rozrywki i tradycji Łódź to ważny ośrodek szkół wyższych i średnich oraz serce Polskiego kina i teatru. Łódzka Szkoła Filmowa ma wielu słynnych wychowanków jak chociażby Andrzej Wajda czy Roman Polański. Polskie gwiazdy kina i teatru związane twórczo z Łodzią znalazły swe zaszczytne miejsce na łódzkiej Alei Gwiazd. Wszystkie te aspekty sprawiają, że ludzie chcą tu osiedlić się i radośnie żyć.